Kolumny NEXO na najstarszym uniwersytecie świata
2021-10-27

Takie zlecenie nie trafia się codziennie: włoska firma LG Integrated Service zainstalowała niedawno nagłośnienie dla Uniwersytetu Bolońskiego, najstarszej tego rodzaju uczelni na całym świecie. Zadanie obejmowało stworzenie odpowiednich warunków akustycznych w Aula Magna (głównej hali) tegoż przybytku. Dlaczego właściwie tak bardzo nas to interesuje? Ponieważ w centrum uwagi znalazły się dzięki temu kolumny jednej z naszych marek – NEXO.

Projekt inny od wszystkich

Z doświadczenia doskonale wiemy, że instalacja nagłośnienia w budynkach o wielkim znaczeniu historycznym nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Między innymi dlatego, że trzeba wówczas wziąć pod uwagę nie tylko ograniczenia wynikające z barier architektonicznych, ale i opinię osoby odpowiedzialnej za konserwację zabytków.

W takich warunkach eksperymenty nie są wskazane – warto z góry postawić na najnowsze modele sprawdzonych producentów, wyznaczających trendy w branży. Dlatego nie dziwi nas, że zajmująca się na co dzień organizacją imprez i eventów firma LG sięgnęła po kolumny NEXO. A dokładniej po nowy model ID84.

Pochwały za jakość dźwięku i atrakcyjny design

Nawę główną bolońskiej Aula Magna otoczyło tym samym dziesięć stanowisk głośnikowych. Każde z nich składa się z pojedynczej kolumny ID84, której towarzyszy moduł ID84L – odpowiadający za niskie częstotliwości.

ID84 to wysokiej klasy kolumna głośnikowa o wysokości jednego metra, która oferuje moc szczytową na poziomie 135 dB. Pasmo przenoszenia to 90 Hz - 20 kHz. Zapewnia płynną charakterystykę brzmieniową, która tak samo dobrze spisuje się przy wzmacnianiu muzyki, jak i mowy.

Również wizualnie nowe kolumny prezentują się oszałamiająco. Jak wspomniał przedstawiciel LG, Alberto Vandini: “Kiedy zainstalowaliśmy głośniki, zaczęły zbierać pochwały jeszcze przed samym włączeniem. Były związane z ich pięknem i elegancją. Posiadanie takiej estetyki sprawia kluczową różnicę w środowisku otoczonym historią.”

Ogromne wyróżnienie

Prestiż uczelni wynika nie tylko z tradycji sięgającej 1088 roku. W Bolonii wciąż kwitnie działalność naukowa, a Aula Magna służy jako miejsce ważnych spotkań, kulturalnych wydarzeń czy wręczania honorowych dyplomów znanym osobistościom. 

Podkreśla to wagę wyboru kolumn francuskiej marki. Nie da się ukryć, że Uniwersytet Boloński i NEXO grają w swoich najwyższych możliwych ligach i nie mogą sobie pozwolić na przeciętność w dowolnym aspekcie – tym bardziej nie dziwi fakt, że ich nazwy spotkały się we wspólnym projekcie.

Chcesz przekonać się, w jaki sposób sprzęt nagłośnieniowy NEXO może odmienić wnętrze Twojej firmy lub instytucji? Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!


Zobacz również

Następny news Poprzedni news