Mesa Boogie Rosette Acoustic DI

Zobacz inne produkty producenta Mesa Boogie

Kod produktu 0970162


Twoje brzmienie akustyczne z detalami i przejrzystością jak nigdy wcześniej.

Przedstawiamy najnowszy przedwzmacniacz Rosette™ Acoustic DI –do wykorzystania na  żywo, w studiu i w domu.

Kiedy Mesa zwróciła swoje oczy i uszy w kierunku wzmocnienia tego dźwięku jedna rzecz była najważniejsza – nie zaszkodzić. Nie ma powodu aby „polepszać” brzmienie gitary akustycznej czy innego instrumentu akustycznego, należy je po prostu odtworzyć.

Rosette ™ DI, akustyczny preamp/di box, którego głównym zadaniem jest idealna reprodukcja brzmienia akustycznego, ale zawiera potężne możliwości jego ulepszenia w razie konieczności.

Rosette ™ DI ma ten sam przedwzmacniacz i EQ co w Rosette™ 300 Two:Eight Combo, za wyjątkiem wejścia mikrofonowego. W obu urządzeniach układ obwodu został wzięty z high-endowej konsolety nagraniowej. To bezkompromisowe rozwiązanie zapewnia najczystszy tor sygnału i najniższe szumy zapewniając jednocześnie szczegóły, muzykalność i bezkonkurencyjną precyzję.

 

Jak w każdej profesjonalnej konsoli poziom wejścia Gain oraz faza mogą być kontrolowane.  Szeroki wachlarz przetworników o wysokiej impedancji jest z łatwością obsługiwany dzięki zoptymalizowanemu stopniowi wejściowemu. Relacja fazy wyjścia z przetwornika i dowolnego głośnika może być zmieniana za pomocą przełącznika PHASE dla łatwego porównania, zmniejszenia lub eliminacji sprzężeń a nawet całościowej poprawy brzmienia.

Następnie dodaliśmy dwa filtry pomagające eliminować sprzężenia w warunkach występów na żywo. Filtry wycinają wybraną częstotliwość w bardzo wąskim zakresie aby usunąć tą część pasma, która odpowiada za sprzężenie. Ten filtr usuwa te częstotliwości kiedy potencjometr jest obracany zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Filtr HI-PASS również wycina częstotliwości w zakresie sub-harmonicznych kiedy jest obracany zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jest to bardzo przydatne w zarówno w przypadku eliminacji sprzężeń związanych z niskimi częstotliwościami na scenie jak również w pogrubianiu niskiego pasma w niektórych instrumentach lub stylach muzycznych.

 

Wbudowany BOOST pozwala zwiększyć poziom sygnału w solówkach lub każdej innej sytuacji, kiedy jest to potrzebne. Potencjometr BOOST LEVEL ustala poziom podbicia kiedy włączany jest przełącznik BOOST. Dodatkowo przełączana funkcja MUTE wycisza sygnał na wyjściach tylnego panelu, ale pozostawia go na dedykowanym wyjściu tunera, umożliwiając ciche strojenie pomiędzy utworami.

W pełni profesjonalna sekcja EQ zawiera półkowe korektory BASS i TREBLE oraz semi-parametryczny korektor środka (MID) z osobnymi kontrolerami wysokiego i niskiego środka. Mogą one współpracować ze sobą dla precyzyjnego dostrojenia środkowego pasma, bądź jeden może być użyty do eliminacji sprzężenia an drugi do dopracowania brzmienia.

Wypróbuj nowy preamp Rosette DI. Rezultat 48 lat projektowania wzmacniaczy i skupieniu na dostarczeniu najbardziej doskonałej reprodukcji brzmienia twojego instrumentu akustycznego.

  • Preamp – solid-state
  • Kanały i wejścia – 1 kanał, jack ¼” pickupy aktywne i pasywne
  • Przełączalne – BOOST, MUTE
  • Wyjścia – symetryczne XLR DI poziom mikrofonowy, liniowe symetryczne i niesymetryczne, wyjście TUNER
  • Inne  - pętla efektów
  • Waga – 0.9 kg