Seria 500 i nie tylko - najnowsze propozycje Radial Engineering
2011-11-23

Radial Engineering nie przestaje zaskakiwać miłośników najlepszych, dostępnych rozwiązań Pro Audio! Jako twórca standardu 500, nieprzerwanie dba o rozwój serii, prezentując światu kolejne urządzenia, które w dziedzinie przetwarzania sygnałów nie mają sobie równych. W związku z pojawieniem się kolejnej porcji znakomitych produktów kanadyjskiego producenta, pragniemy przedstawić Państwu kilka z nich.

 

Firefly Tube Di

Radial Firefly Tube Di jest następcą legendarnego Di-boxa Radial JDV. Urządzenie posiada obwód klasy A, który jest całkowicie odporny na jakąkolwiek destabilizację oraz wpływ zewnętrznych zakłóceń. Dzięki temu, przetwarzany sygnał jest nieskompresowany, a dźwięk wydaje się być bardzo pełny i naturalny. Di-box został wyposażony dodatkowo w korektor impedancji. Pozwala to na regulację obciążenia przetworników magnetycznych w celu uzyskania optymalnie wysterowanego sygnału. W trybie Bypass wartość ta wynosi 4MOhm i jest idealnym rozwiązaniem dla przetworników typu piezo. Obecność lampy 12AX7 w układzie Firefly Tube Di nadaje brzmieniu ciepła, pozostawiając je jednocześnie niezwykle klarownym i czytelnym.

 

Power Tube

Power Tube jest lampowym przedwzmacniaczem, zamkniętym w formie pojedynczego modułu typu 500. Urządzenie dysponuje zasilaniem Phantom +48V oraz torem napięciowym 16V, pozwalającym zasilić wbudowana lampę 12AX7. Preamp umożliwia kontrolę takich parametrów, jak Input Trim, płynna regulacja wzmocnienia (gain), Presence, filtr dolnozaporowy (On/Off) oraz kontrola zasilania Phantom (On/Off). W celu ułatwienia monitorowania stanu sygnału, zainstalowano 10-segmentowy wyświetlacz LED. Wbudowana lampa w zestawie z legendarnym transformatorem Jensen nadaje brzmieniu głębi i ciepła.

 

 

 

 

MC3

Wszystkie małe studia bardzo często potrzebują urządzenia, które rozdzieli sygnał kierowany do monitorów oraz subwoofera. Okazuje się, że Radial MC3 jest idealnym rozwiązaniem tego problemu! Ten pasywny procesor głośnikowy pozwala na bardzo sprawną konfigurację systemu odsłuchowego, bez zmiany charakterystyki sygnału. Na panelu przednim oraz górnym znajdziemy wiele funkcjonalnych kontrolerów. Wśród nich: potencjometr Master, kontrola głośności słuchawek, wybór toru głośnikowego (A/B), DIM, MONO, SUB, zmiana fazy oraz regulacja poszczególnych poziomów sygnału.

 

WR3

Radial WR3 jest wyjątkowym rodzajem hosta typu 500. Urządzenie zajmuje jedno miejsce (1U) w 19-calowym racku i pozwala na wpięcie 3 modułów sygnałowych (standard 500). Na tylnym panelu znajdziemy standardowe wejścia i wyjścia XLR oraz TRS. Daje to niespotykaną dotąd funkcjonalność i swobodę w konfiguracji zróżnicowanych systemów. WR3 doskonale sprawdza się zastosowaniach instrumentalnych, wokalnych oraz we wszystkich innych sytuacjach studyjnych i scenicznych!

 

JRak 8 i JRak 4

Radial JRak 8 jest rackowym adapterem, pozwalającym na zamontowanie aż 8 modułów sygnałowych typu 500. Całość zajmuje tylko dwie jednostki rackowe 2U. Konstrukcja urządzenia została wykonana bardzo solidnie, co z pewnością przyda się w zastosowaniach mobilnych, gdzie sprzęt jest szczególnie narażony na wszelkiego typu uszkodzenia mechaniczne. JRak 4 jest młodszym bratem modelu JRak 8. Pozwala na montaż czterech modułów typu 500, z tym że nieco oszczędniej - całość zajmuje tylko jeden poziom (1U) w 19-calowym racku!

Zobacz również

Następny news Poprzedni news